EGC2007-FR - blog

Szybowcowe Mistrzostwa Europy - Issoudun 2007

Sponsor Polskiej Reprezentacji - PLL LOT

W dniach od 5 do 18 sierpnia w miejscowości Issoudun we Francji będą rozgrywane Szybowcowe Mistrzostwa Europy w klasach 15-metrowej, 18-metrowej i Otwartej. Lotnisko to jest położone ok. 250 km na południe od Paryża. Sponsorem Polskiej Reprezentacji są Polskie Linie Lotnicze LOT.

ZŁOTY JANUSZ I SREBRNY KAROL!!!!

OSTATNI DZIEŃ MISTRZOSTW - SOBOTA, 18.08.2007
Ostatecznie Janusz Centka zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy a Karol Staryszak srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy w klasie 15 metrowej. Bardzo cieszy, że nasi piloci dokonali tego na znakomitych polskich szybowcach Diana 2. Pozostali reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem. Wyjątkowo skomplikowana pogoda stawiała poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Bardzo silna i liczna konkurencja nie ułatwiała zadania. Nasza reprezentacja zdobywając dwa medale - złoty i srebrny - wypadła najlepiej ze wszystkich. Dwa medale złoty i brązowy zdobyli Brytyjczycy. Po jednym medalu odbiorą: Holendrzy, Belgowie, Włosi, Francuzi i Niemcy.

Rewelacyjny finisz naszych pilotów

OSTATNI DZIEŃ MISTRZOSTW - SOBOTA, 18.08.2007
Piękne cumulusy, wspaniałe szlaki cumulusów na granatowym niebie. Taki widok mieliśmy w Issoudun zaraz po odprawie. Konkurencje prędkościowe (RT) o długościach od 308 do 360 km wydawały się zbyt krótkie. Nikt jednak nie protestował. Biorąc pod uwagę zbliżający się front ciepły i to, że był to ostatni dzień można uznać wybór tras za słuszną decyzję. W ciągu dnia faktycznie pojawiło się sporo chmur wysokich a napływające ciepłe powietrze tłumiło termikę.

Dzisiaj ostatnia konkurencja

OSTATNI DZIEŃ MISTRZOSTW - SOBOTA, 18.08.2007
Końcowe dni mistrzostw to zdecydowanie najlepsze dni pod względem warunków pogodowych. Pogoda jakby chciała się zrehabilitować za jesienne wybryki w środku lata. Niż z frontami, który zbliża się znad Atlantyku stracił impet i dzisiaj z pewnością będzie rozegrana ósma konkurencja mistrzostw. Będzie to ostatnia konkurencja. Zapowiada się termika bezchmurna z pojedyńczymi cumulusami. Więcej chmur ma być na wschodzie.

Trzymajcie kciuki. Dochodzą do nas informacje, że jak zwykle media traktują nas po macoszemu. Dokładne informacje są regularnie przekazywane. Dużo może pomóc masowy nacisk ze strony odbiorców. Dlatego dzwońcie, piszcie do mediów domagając się informacji. Od nas wiele zależy.

Więcej informacji na stronie organizatora www.egc2007-issoudun.fr

Dzień w rytmie polki

SOBOTA, 18.08.2007 - GODZ. 0:50.

Janusz Centka - lider klasy piętnastometrowej- zwyciężył w dzisiejszej konkurencji, a Karol Staryszak zajął piąte miejsce niewiele tracąc do Janusza, który umocnił się na pozycji lidera. Karol awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Obydwaj piloci latają na doskonałym polskim szybowcu Diana 2. Tomasz Rubaj wygrał siódmą konkurencję w klasie otwartej. Stanisław Wujczak zajął trzecie miejsce w klasie osiemnastometrowej. Jak widać Polacy znakomicie wypadli dzisiaj we wszystkich trzech klasach mistrzostw. Sobota to ostatni dzień przewidziany na rozgrywanie konkurencji. Miejmy nadzieję, że dobra passa naszych zawodników utrzyma się do końca.

Jacek Dankowski

JANUSZ CENTKA PRAWDOPODOBNIE WYGRAŁ KONKURENCJĘ.

DWUNASTY DZIEŃ MISTRZOSTW - PIĄTEK 17.08.2007 (godz. 21:00)
Wszystko wskazuje na to, że Janusz Centka wygrał dzisiejszą konkurencję. Karol Staryszak i Tomek Rubaj mają również jedne z lepszych rezultatów. Zapowiada się ciekawie.

Więcej informacji na stronie organizatora www.egc2007-issoudun.fr

Jacek Dankowski
Tel Kom. +33661030071 (od 28.07.2007 do 19.08.2007)

PRAWIE WSZYSCY W POLU.

DWUNASTY DZIEŃ MISTRZOSTW - PIĄTEK 17.08.2007 (godz. 19:00)

Po godzinie osiemnastej ostatni bok trasy był już pod pełnym pokryciem chmur średnich i wysokich. Janusz Centka wylądował około 17 km przed metą a Karol Staryszak z Tomkiem Rubajem na lotnisku Vierzon kilka kilometrów wcześniej. Staszek Wujczak zaliczył pole na północny-wschód od Vierzon. Jedno noszenie i wszyscy nasi piloci byliby na mecie. Andrzej i Mirek wrócili dzięki silnikom do Issoudun.

Wczesne odloty na trasę zaprocentowały. Mam nadzieję, że nasi piloci osiągnęli dobre wyniki. Jeden z pilotów okupujący miejsce przed Karolem wylądował na początku trasy i poniesie duże straty. Według najświeższych danych metę osiągnął tylko Holger Back z klasy 18m.

Więcej informacji na stronie organizatora www.egc2007-issoudun.fr

STARTY W SAMO POŁUDNIE.

DWUNASTY DZIEŃ MISTRZOSTW - PIĄTEK 17.08.2007 (godz. 12:00)

O 12:00 rozpoczęły się starty ziemne. Wszystkie klasy lecą na pierwszy wariant czyli trasy o długości ponad 500 km. Początkowo piloci zgłaszają podstawę nieco ponad 1000 m i noszenia 1-1,5 m/s. Od zachodu szybko przybywa zachmurzenia z rozlewających się cumulusów jak i wysokich cirrusów. Wszyscy nasi piloci odchodzą krótko po otwarciu startu lotnego.

ŚMIECH NA ODPRAWIE.

DWUNASTY DZIEŃ MISTRZOSTW - PIĄTEK 17.08.2007 (godz. 10:30)

Odprawa jak zwykle rozpoczęła się od wręczenia upominków zwycięzcom wczorajszych konkurencji. Dużo śmiechu i dezaprobaty spowodowała prezentacja wyników po sześciu konkurencjach gdy przy Januszu Centce pojawiła się flaga brytyjska zamiast polskiej!! Najbardziej zadowolona była ekipa brytyjska. Na dodatkowy upominek załapał się nasz reprezentant Tomasz Rubaj za największą odległość dnia.

Po otrzymaniu zadań dnia nikomu nie było już do śmiechu. Wszystkie klasy mają konkurencję prędkościową po trasie wieloboku o długości od 502 do 510 km. Od rana na niebie szybko zaczęły się tworzyć cumulusy. Prognozy straszą jednak dużym pokryciem chmurami średnimi i wysokimi w ciągu dnia. Pod koniec odprawy zostały rozdane alternatywne krótsze zadania ale w mocy zostały utrzymane pierwotne, dłuższe trasy.

DUŻA SZANSA NA SIÓDMĄ KONKURENCJE.

DWUNASTY DZIEŃ MISTRZOSTW - PIĄTEK 17.08.2007
Zapowiada się kolejny dobry dzień. Według prognoz pogoda będzie w ciągu dzisiejszego dnia bardziej skomplikowana. Znad Atlantyku będą napływały wilgotne masy powietrza i związane z tym chmury średnie i wysokie, które mogą zaburzać rozwój termiki w ciągu dnia. W tej chwili błękit nad Issoudun jest nieskazitelny. Nastroje w ekipie są bojowe. Janusz Centka został wczoraj liderem w klasie 15 metrowej. Karol Staryszak pozostał na 6 miejscu z niewielkimi stratami do pozycji medalowych. Tomek Rubaj przy odrobinie szczęścia też ma szanse na podium. Jutro pod wieczór wszystko będzie jasne.

Więcej informacji na stronie organizatora www.egc2007-issoudun.fr

Jacek Dankowski
Tel Kom. +33661030071 (od 28.07.2007 do 19.08.2007)

Subskrybuj zawartość